szkoła

WITAMY W PSIM ŚWIECIE

 

TAK pies mówi: całym swoim ciałem i zachowaniem. Wysyła do nas mnóstwo sygnałów i jest nam wdzięczny jak potrafimy je właściwie odczytać. Między innymi dzięki tej wiedzy możemy stworzyć z naszym czworonożnym przyjacielem super zespół oparty na bezpieczeństwie, silnej więzi, szacunku i miłości.

 

Dlatego powstała Szkoła w Centrum Psa Pasja, która jest miejscem, gdzie najważniejsze są dobre relacje i zrozumienie psa i w oparciu o te zasady prowadzimy wszystkie zajęcia.  Uczymy psy przydatnych w życiu umiejętności, ale jednocześnie pamiętamy o potrzebach psów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania czworonoga, a które niespełnione mogą prowadzić do różnych problemów i konfliktów pomiędzy właścicielem a psem.

 

Wszystkie nasze zajęcia i szkolenia oparte są na szacunku i wzmacnianiu więzi z psem. Chcemy, żeby psy chętnie z nami współpracowały i wszystkie zadania wykonywały z chęcią, z własnej woli a nie z przymusu. Zawsze staramy się zrozumieć psa i znaleźć przyczynę konkretnej reakcji czworonoga, dopiero wtedy pracujemy nad zmianą danego zachowania.

 

Pracujemy tylko metodami pozytywnymi, dlatego nie używamy żadnych kolczatek ani łańcuszków zaciskowych. Na zajęciach w naszej szkole nie zezwalamy na stosowanie narzędzi, które mogłyby powodować ból u psa, wywoływać strach/ lęk, które w późniejszym etapie mogą prowadzić do bardzo poważnych problemów lub które mogłyby w jakikolwiek sposób wpłynąć negatywnie na  relacje właściciel-pies.

 

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.